Genel

Instagram’da Ne Tür Sayfalar Tutar?

Instagram’da Ne Tür Sayfalar Tutar?

Merhaba değerli okurlarım bugün sizlerle beraber genel bir sorun olan ne tür sayfa açarsam tutar? Sorusunu sizler için kendimce bir anlatım ve mantık ile beraber bu sorunu çözmeye çalışacağım.

Kendime soru sora devam edeceğim, ilk sorumuz;

Instagram Nedir?

Instagram kaliteli ve bir çok filtre, özelliğe sahip olan fotoğraf paylaşım uygulamasıdır.

Instagram Nasıl Kullanılır?

Instagram kullanmak için bir kullanıcı adı ve şifreye ihtiyacınız var. Bunun için Instagram uygulamasını indirip kurmanız gerekli.

Şimdi gelelim genel sorumuz olan Instagram’da ne tür sayfalar tutar? sorusuna. Fakat önce Instagram’da ne tür sayfalar tutmaz? sorusunu cevaplayalım. Şimdi biraz basit olması için anlaşılır ve kısa yazmayı düşünüyorum.

Instagram’da Ne Tür Sayfalar Tutmaz?

  • Mizah sayfası
  • Vine sayfası
  • Alıntı yapılan gönderiler ile açılan sayfalar
  • Güncel olmayan konular ile açılan sayfalar
  • Daha da bu şekilde çoğalabilir.

Instagram’da Ne Tür Sayfalar Tutar?

  • Kişisel sayfalar
  • Özgün içerikli sayfalar
  • Dikkat çekici sayfalar
  • Büyük sayfalara verilen reklamla açılan sayfalar

Birde sayfa tutması için güzel kullanıcı adı kullanmanızı öneririm. Akılda kalıcı ve düzgün bir kullanıcı adı bir domain kadar önemlidir.

Eğer Instagram’da fenomen olmak istiyorsanız kaliteli, özgün, farklı düşünce ve dikkat çekici sayfalar oluşturmanızı öneririm. Hesap açınca hemen gizliye almayın gizliye alırsanız kullandığınız hashtag (#) hiçbir işe yaramaz ve kullanıcı önerilerinde görünmezsiniz.

Eğer bir bilgi sayfası açtınız diyelim ve paylaşım yapmaya başladınız eğer kısa ve öz bilgiler vermezseniz hiçbir işe yaramaz. Videolarda Instagram’da çok önemli o yüzden eğer bilgisayarınız var ise kesinlikle Gramblr programını kesinlikle yüklemenizi öneriyorum. Video yüklerken önemli olan bir kaç önemli konu ise birincisi video kapak fotoğrafı yani kullanıcı başlatmadan görünen fotoğraf dır.

Hashtag gerçekten önemli bir konu o yüzden hashtaglerinizi iyi seçmeniz yararlı olacak. Gidip aramaya Instagram’da en popüler hashtagler yazmak yerine içeriğiniz ile ilgili hashtagler oluşturabilirsiniz. Fakat dikkatli olun 10-15 geçmeyecek bir şekilde olsun ki spam olarak algılanmasın.

Günde en fazla 4-5 arası paylaşım yapmaya özen gösterin çünkü eğer fazla paylaşım yaparsanız hem spam olarak algılanabilir hem de kullanıcılar sürekli sizi görmekten sıkılabilirler. Fakat günde kesin en az 2 paylaşım yapın ki güncel ve sürekli paylaşım yaptığınız hem Instagram hem de takipçiler iniz anlayabilsin.

Beni Instagram’dan takip edin: @iboosn

Bugün anlatacaklarım bu kadardı eğer bir sorunuz veya yanlış bir yer varsa lütfen yorum yaparak veya iletişime geçebilirsiniz.

Teşekkür ediyorum, Allah’a emanet olun.

Yoluyla
Instagram
Etiketler

İbrahim ŞEN

Asıl sanat ağaçtan sandalye yapmak değil, elma yapabilmektir.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. İbocum o kadar takipci vs. sayısına ulaştıktan sonra reklamı instagramdan karşılayabiliyormuyuz yoksa şahıslardan özel reklam mı alıyoruz bilgin varmı acaba ? tşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ben robot değilim: *

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı