InstagramSosyal medya

Instagram’da ne tür sayfalar tutar?

Merhabalar bugün sizlere Instagram üzerinde hangi sayfalar tutar adlı yazıyı yazacağım. Bunun sebebi ise genel olarak insanların hep Instagram hesabı açıp istediği etkileşimi alamamasıdır.

Böyle bir yazıyı daha öncede yazmıştım fakat genel olarak insanlar çok fazla okumayıp çıkıp gitmişti. Bende buna karşılık olarak bugün sizlere gerçekten faydalı öneriler vereceğim.

 

Ne tür sayfalar tutar?

Bunun cevabını vermek birazcık saçma olur çünkü sizin sürekli ve kaliteli paylaşım yaptığınız tüm sayfalar tutacaktır. Size önerim bir sayfa açacaksanız işletme veya içerik üreticisi hesabına almanız. Bu şekilde hem istatistiklerinize erişebilir hem de analiz yapabilirsiniz.

 

Kullanıcı adı seçimi?

Offf en çok önemli olan konuda bu olsa gerek. Kullanıcı adı seçilirken genel olarak saçma sapan ya da alt çizgi veya sayılı seçimler yapmanızı kesinlikle önermiyorum. Kullanıcı adı seçerken özgün, kısa ve kaliteli seçimler yapın.

Evet size de hak veriyorum çünkü adamlar kullanılmadığı halde hep kullanıcı adlarını almış. Bunun için maalesef yapacak bir şey yok. Sizin kendi sektörünüz ile ilgili hoş, kısa ve öz seçim yapın.

 

Profil düzenleme

Aslında basit gelen fakat çok önemli konulardan biriside budur. Profil düzenleme yaparken saçma sapan sözler ve emojiler kullanmayın. Rakiplerinize göz gezdirebilirsiniz fakat aynısını yapmayın dediğim gibi sadece göz gezdirin.

Profil resminizi internetten bulup kullanmayın. Bilgisayar veya internet sitelerinden yapmaya özen gösterin. Size özel bir profil resminiz olsun. Bu arada Instagram profil boyutu; 110×110 px’dir.

Profil düzenleme
Profil düzenleme

İçerik paylaşımı nasıl olmalıdır?

İçerik paylaşırken sürekli ve güncel olmaya gayret gösterin. Her şeyin güncel ve sürekliliği kazandırır. Bunun için sabır gerekiyor. Lütfen ilk günden 500-600 beğeni veya yorum bekliyorsanız gidin telefonu çöpe atın.

Özgün olmaz iseniz kullanıcılar başka yerde gördüğü içerikleri sizde görür ve hiç takip etmez. Sadece kullanıcı değil Instagram’ında bir algoritması var ve aynı içerikleri anlayabiliyor. Kaliteli ve HD içerikler önceliğiniz olsun. Arada bir IGTV paylaşımları da yapın.

İlk günlerde en az 2 en fazla 4 paylaşım yapın ve kullanıcı artıkça en fazla 6 olsun. Akşamları değil sabahları paylaşım yapmaya özen gösterin.

 

Kullanıcı çekme ve takipçi artırma

Bunun için tek bir yöntemi var o da takibe takip. Kendi sektörünüzdeki büyük sayfalara girip takipçileri takip ederek kendinize çekebilirsiniz. Bunu az yapın spam yiyebilirsiniz.

 

Küçük detaylar ve önemli notlar

Hesaplarınızın şifresini Instagram uygulaması haricinde hiç bir yere girmeyin. Hesaplarınız çalınabilir. Takipçi ve bot kullanıcı satın almayın.

Beğeni gibi orijinal olmayan hiç bir ürün satın almayın. Instagram hesabınızın tüm bilgilerini saklayın. İlk kurduğunuz mail adresine kadar bir kağıt not defterine yazın.

Instagram ile uğraşan küçük sayfa gruplarını bulun ve onlarla beraber çalışın. Bunları nereden bulabilirim derseniz inan hiç araştırmadım fakat var.

Instagram’da tüm kurallara uyun. Kuralları okumak için burayı ziyaret edebilirsin.

 

Instagram’ın kısaca kuralları

Instagram’ın insanların ilham alabileceği ve kendilerini ifade edebileceği özgün ve güvenli bir yer olarak kalmasını istiyoruz. Bu topluluğu daha da iyi hale getirmemize yardımcı olun.

Yalnızca kendi fotoğraf ve videolarınızı yükleyin ve yasalara daima uyun. Instagram’daki herkese saygı duyun. İnsanlara spam göndermeyin veya çıplaklık barındıran içerikler paylaşmayın.

 

Bu içerikte size gerçekten faydalı bilgiler vermeye çalıştım. Farklı sorularınız için yorumları kullanabilirsiniz. Herkese çok teşekkür ederim.

İbrahim ŞEN

İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.

2 yorum

  1. Instagram’da taraftar sayfaları çok iyi tutuyor eğer gerçekten bir alan söylemek gerekirse. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu