WordPress

WordPress’te Kaliteli Tema Nasıl Seçilir?

WordPress’te Kaliteli Tema Nasıl Seçilir?

Herkese hayırlı günler diliyorum arkadaşlar,

Bugün sizlerle WordPress‘te kaliteli ve temiz tema nasıl seçilir onunla ilgili bir bilgi paylaşımı yapacağım 🙂 . Öncelikle şöyle söyleyeyim bu benim kendi görüşüm, sizin görüşünüz farklı olabilir. Eğer sizde farklı düşünüyorsanız yorum olarak yazabilirsiniz.

Şöyle sorular soralım kendimize;

 1. Sitemiz hangi kategoride olacak?
 2. Bütçemiz ne kadar?
 3. Site büyüyünce yine devam edilebilecek mi?
 4. Reklam alınca yerleşim için problem yaşayacak mıyım?
 5. Seo’ya uygun mu?
 6. Hızlı mı?
 7. Kullanıcılar sıkılmadan gezebilir mi?
 8. Temiz mi? yani kodlama tarafında fazla kalabalık var mı?
 9. Tema da bir sorun var mı?
 10. Kendine özel bir paneli var mı?

Şimdi de popüler temalardan, tema söyleyip soruları kendimize soracağız.

Temalar;

 1. Newspaper

 2. Jannah

 3. SahifaŞimdi arkadaşlar öncelikle gelelim 1. tema olan Newspaper’e biraz bundan bahsedelim.

1- Newspaper

WordPress'te Kaliteli Tema Nasıl Seçilir?, wordpress, tema

Newspaper bir haber ve magazin türü siteler için tasarlanmış gelişmiş panele sahip bir WordPress temasıdır. Bu temanın çok kullanılmasının sebebi kaliteli ve bir çok ayar mevcut olduğundan dolayıdır. Bu ayarları saymak gerekirse gelişmiş site ayarları, reklam ayarları, site logo vb. ayarlar ve sayamadığım bir çok ayar mevcuttur ve seo’ya uygun bir temadır. Hızı da gayet iyi bir temadır (Sunucuya göre değişir). Tamam İbrahim’cim iyi hoş diyorsun da fiyatı nedir bunun derseniz 59$ yani Türk Lirasına çevirecek olursak 224 TL gibi bir fiyat ediyor almaya değer mi, bence başlangıç için kesinlikle önermiyorum. Çünkü hem fiyat çok uçuk hem de başlangıç için fazla bir tema.

Hemen geçelim 2. temamız olan Jannah’a.

2- Jannah

WordPress'te Kaliteli Tema Nasıl Seçilir?, wordpress, tema

Jannah da bir haber ve magazin tipi siteler için tasarlanmış kaliteli ve hoş bir temadır. Bu temanın da kullanılmasını sebebi bence tasarımdır. Çünkü tasarımı çok hoş ve hızlı bir tema. Temanın özellikleri nedir derseniz bu temanın özellikleri logo ayarları, menü ayarları, menü ayarları, reklam ayarları, translate ayarları vb. detaylı ayarlar mevcuttur. Bu temanın fiyatı da 59$ dolardır yani 224 TL’dir. Alınır mı bence alınır ama tabi başlangıç değilse çünkü bir de bu temada Adblock engelleme var ondan bile alınabilir (Aman dikkat kullanıcı kaybetmeyin). Hoş bir tema alınır ama para kazanmaya başlarsanız.

Geçelim 3. temamıza Sahifa’ya.

3-Sahifa

WordPress'te Kaliteli Tema Nasıl Seçilir?, wordpress, tema

Sahifa da haber ve magazin tür siteler için tasarlanmış bir basit temadır. Jannah ile aynı tasarımcılar tarafından tasarlanmıştır. Türkiye’de çok kullanılıyor çünkü Türk insanı basit temalardan hoşlanıyor. Ama tabi ki hızlı ve paneli çok kaliteli olduğu içinde tercih sebebi olabiliyor. Bu temada da saydığımız temalar gibi ayarlar mevcut,  mesela logo ayarları, reklam ayarları, stil ayarları vb. bir çok ayar mevcut ve hızlı bir temadır. Fiyatı ise 59$ dolar yani 224 TL gibi bir fiyatı vardır.Saydığımız tüm temalarda bir çok demo vardır, ben burada büyük temaları saydım fakat siz siz olun “visual composer” yani sayfa oluşturuculu temalar almayın çok yavaş ve stabil çalışmıyorlar bura da saydığım çoğu tema visual composer kullanıyor fakat kendiniz isterseniz ve farklı bir sistem olarak kullanıyorlar. Eğer siteniz hızlı olmasını istiyorsanız sayfa oluşturucu olan dandik temalar seçmeyiniz.

Söyleyeceklerim bu kadar okuduğunuz için teşekkür ediyorum Allah‘a emanet olun.

Etiketler

İbrahim ŞEN

Asıl sanat ağaçtan sandalye yapmak değil, elma yapabilmektir.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ben robot değilim: *

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı