Genel

Tenis Malzemeleri Nereden Alabilirim?

Tenis Malzemeleri Nereden Alabilirim?

Tenis Nedir?

Tenis olimpik bir spordur, iki birey veya ikişer karakter gruplar halinde oynanır. Tenis oynayan şahıslar ellerinde var olan raketlerin dayanağı ile lastik olan bir topu karşıdaki rakibin kortuna atmaya çalışırlar, kaideler içinde en çok puanı toplayan birey ya da ekip oyunun kazananı olur.

Tenisin kökleri Ortaçağa direnir, o yarıyılda elle oynanan bir spor dalıdır. 1800 senelerde bu günkü haline yakın bir biçimde oynanmaya başlamıştır. Günümüzde tenis, her yaşta, her ülkede, her seviyede olan insanların oynamakta olduğu olimpik spor haline dönüşmüştür. Bu spor ahşap, çim, toprak ve beton tabanlarda oynanır, bu sporda kortun muhakkak başlı miktarları bulunmaktadır.Tenis Nasıl Oynanır?

Tenis, iki birey veya ikişer karakter gruplar halinde oynanır. Tenis oynayan şahıslar ellerinde var olan raketler ile lastik olan bir topu karşıdaki rakibin kortuna atmaya çalışırlar, kaideler içinde en çok puanı toplayan birey ya da ekip oyunun kazananı olur.

 

Teniste Hangi Malzemeler Kullanılır?

  1. Top: Tenis topunun ağırlığı: 56,70 – 58,47 gr arasında olmalıdır. Tenis topunun çapı: 6,35cm – 6.67cm arasında olmalıdır. Top 254cm yükseklikten beton bir tabana vazgeçildiğinde, 135cm ile 147cm yüksekliğe atlamalıdır.
  2. Kort: Tenis kortu bir dikdörtgendir. Tenis kortları 23,77m 78 feet uzunluğunda ve 10,97m 36 feet genişliğindedir. Tekler yarışması için genişlik 8,23m 27 feet ‘dir.
  3. Raket: Raketin toplam değişmez ağırlığı raketin terazi üzerindeki ağırlığıdır.Genelde 270 gramdan 350 grama kadar değişir. Hafif raketi sallamak genelde daha basittir ve özellikle yeni başlayanlar ve kadınlar bu sebeple seçim ederler. Kolu daha az yorduğu ve basit sallanabildiği için daha süratli vurulabileceği düşünülür ki bir miktarda doğrudur. Ancak sanılanın tersine, hafif raketlerin en büyük meseleyi olan stabilite noksanlığı raketin sweet spotu dışına gelen toplarda yarattığı bükülme ve arkaya uyuma meyli, sanılanın tersine bilek, dirsek ve kola çok fazla yük verir ve sakatlanma tehlikeyi yaratır.
  4. Tenis Ayakkabısı: İyi bir tenis ayakkabısı, reyin içinde sertlik süratine göre durma ve harekete geçmede, kısa sprint ve yanal hareketlerde rahat etmenizi sağlar. Reyin oynama tarzınız, üzerinde reyin oynadığınız kortun özelliği, ayak tipiniz uygun ayakkabı tercihinde yönlendirici olacaktır. Tenis, özellikle taban ve parmak bölgesinde, çıkıntıları olan ayakkabı ile yapılan bir spordur.
Eğer tenis ile ilgili bir ürün satın almak istiyorsanız kesinlikle tenis.market sitesinden almanızı şiddetle tavsiye ediyorum çünkü hem bu siteye kefilim hemde tanıdığım bir kişiKesinlikle bir sorun olmaz ve ürünler faturalı artı orijinal’dır.

Kendinize iyi bakın Allah’a emanet olun.

Etiketler

İbrahim ŞEN

Asıl sanat ağaçtan sandalye yapmak değil, elma yapabilmektir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. o değilde kardeş kos koca 350 bin nufuslu Alanya da bir bilardo topu ve ıstıkası satan yer bulamadım interntten sipariş verdim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ben robot değilim: *

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı