SEO

Site Analizi ve Seo için En İyi Araçlar

Site Analizi ve Seo için En İyi Araçlar

Web site kullanıcıları genel olarak sitelerin durumunu öğrenmek ister fakat tam istedikleri gibi istatistikleri bulamazlar, bende bugün sizler için en iyi şekilde site analizi ve seo analizi en doğru şekilde yapmasını göstereceğim.

Öncelikle site analizi nedir?

Site analizi web sitenizin genel durumu hakkında sizlere bilgi verir. Bu bilgiler nelerdir;

  • Google İndexiniz
  • Google Görsel İndexiniz
  • Alexa Dünya sıralaması
  • Alexa Ülke Sıralaması
  • Alexa Backlink
  • Yandex İndexi
  • Domain Yaşı
  • Site Lakasyonu

Gibi genel bir bilgi verir bizde sitemizin gelişimi hakkında bilgi edinebiliriz. Şimdi gelelim kullanacağımız araçlara.Site Analizi ve Seo için En İyi Araçlar, site analiz, seo analiz, araçları, alexa

SİTE HIZ TESİ İÇİN ARAÇLAR

SİTE SEO ANALİZİ İÇİN ARAÇLAR

Bu araçları kullanarak çoğu istediklerinize erişebilirsiniz. Bu sitelerin doğru olup olmadığını nasıl anlarız ibocum derseniz de hepsine analiz yapıp karşılaştırma yapabilirsiniz.Alexa artık eskisi kadar önemli değil ama halen önem verenler var mesela ben. Madem seo dedik biraz size Alexa’da nasıl yükselebilirim yani Dünya sıralamasında ve Ülke sıralamasından nasıl düşebilirim(Düşmek Alexa’da iyi bir şey). Öncelikle sitenizin domaini önemli bunu Blogger Nasıl Olunur?  adlı makalemde bahsetmiştim. Domain önemli, övünmek gibi olmasında benim domain mesela ibocum.com akılda kalıcı bir domain ve değerli okurlarım bunu unutmuyor, buradan onlara teşekkür ediyorum.

Backlink‘in önemi de çok yüksek fakat gidip Google’ye ücretsiz backlink deyip yorum yaparak sitenizin yükselmesini beklemeyin ona uğraşacağınıza gidip sosyal medyadan paylaşım yapın. Önemli olan backlink’in kaliteli sitelerden gelmesidir.

Trafik en önemli kriterlerden birisidir, eğer trafiğiniz bolsa sizi hem Alexa sever hem de Google amca. Çünkü alexa sıralamayı site hızına ve trafiğine göre veriyor.

Site hızı bu da önemli bir kriterdir. Yukarıda bahsettiğim gibi alexa sıralamayı hız ve trafiğe göre veriyor.

Eğer alexa’da düşmek istiyorsanız Blogger Nasıl Olurum? adlı makalemizi okumanızı tavsiye ediyorum orda her şeyi anlattım.

Şimdilik Allah’a emanet olun sormak istediklerinizi yorum olarak veya iletişime geçerek iletebilirsiniz.

Etiketler

İbrahim ŞEN

Asıl sanat ağaçtan sandalye yapmak değil, elma yapabilmektir.

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ben robot değilim: *

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı