Genel

Film veya Dizi Sitesi Açılır mı?

Film veya Dizi Sitesi Açılır mı?

Bugün yeni bu işlere başlayacak arkadaşların sorduğu tek soru olan Film veya Dizi Sitesinden Para Kazanabilir miyim? Bende sizin sorularınızı tek tek çözerek bu yazıyı bitirmeye çalışacağım Allah’ın izniyle.

Şunu bilmek gerekir ki İnternet’ten para kazanılması o kadar basit değildir. Bu hayatta emek vermeden hiç bir şeyden para kazanamazsınız.

Gelelim şu bizim “Film veya Dizi Sitesi Açılır mı?” sorusuna. Öncelikle bu kesinlikle size kalmış bir şey fakat benim demek istediğim bir kaç kelime var.Film ve Dizi sektöründe oldukça çok ama çok İnternet sitesi mevcut ve çoğu artık nam yapmış bir şekilde yani zaten ben film veya dizi izlemek istersem direk olarak o siteye gidip izliyorum. Diyelim ki siz açtınız ve her şeyinizi yaptınız sürekli film ve dizi ekliyorsunuz tamam çok güzel ama bir eksiğiniz var nedir bu eksikler tabi ki kullanıcı ve reklam bunlar para kazanmanın olmazsa olmazlarıdır.

Diyelim ki kullanıcı çekmeyi başardık ve artık İnternet sitemizde kullanıcılar sürekli etkileşim‘deler. Şuan tek eksiğimiz sadece reklam o da zaten bizim istediğimiz emeğimizin hakkı.

Reklam firmaları çok var fakat eğer kaliteli ve sürekli ödeme ve arkanızı sağlam yere dayamak istiyorsanız size tek bir yer önereceğim o da AdSense’dir. Neden mi AdSense sürekli ödeme sağlam altyapı ve Google’nin ürünü olması yetiyor. Ne yazık ki size çok kötü bir haberim var. Maalesef Adsense Film ve Dizi sitelerini kabul etmiyor. Şöyle bir kaynak mevcut buyurun: Tıkla

Şimdi gelelim nasıl reklam alabilirsiniz. Arkadaşlar şöyle bir bilgi daha edindim eğer sadece fragman yayınlarsanız reklam alabileceğinizi şeklinde bir kaynakta görmüştüm fakat denemeden bilemeyiz o yüzden tam bir bilgi olarak söylemiyorum.Eğer Dizi veya Film sitesi açmayı düşünüyorsanız benden size tavsiye buna girişmeyin çünkü hem kesin kazanma yok hem de çok sıkar sizi neden mi? Çünkü sürekli kendinizi ilk başlarda görmeyeceksiniz ve bu da canınızı sıkacak o yüzden bence en mantıklısı kendinize kişisel bir blog açmaktan yanayım. Hem para kazanırsınız hem takip edeniniz olur. Bir de istediğiniz her kategoride makale paylaşımı yapabilirsiniz.

Önemli Not: Eğer domain üzerinden bir defa telif yerseniz İnternet siteniz çöpe gider ona göre anahtar kelime ve içerik paylaşırken dikkatli olmanız gerekli.

Diyeceklerim bu kadar arkadaşlar yani dediğim gibi eğer İnternet sitesi açmak istiyorsanız Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı olmayan şekilde İnternet siteleri kurmanızı temin ediyorum. Kendinize iyi bakın Allah’a emanet olun.

Etiketler

İbrahim ŞEN

Asıl sanat ağaçtan sandalye yapmak değil, elma yapabilmektir.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Şu yazımın linkini bırakmak istiyorum. (İzninizle)
    teknoburger.blogspot.com.tr/2018/01/film-sitesi-acmak-ne-kadar-riskli.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ben robot değilim: *

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı