Genel

Ekonomi Rehberi – Ekonomi Nedir?

Ekonomi Nedir?

Ekonomi tüm insanoğluın içerisinde bulunduğu büyük bir sistemi ifade eder. En ufak yaştaki bireyden yetişkinlere kadar topluluğun her kesiminden insan ekonomi ile iç içe yaşar. Aidiyetimizin bulunmuş olduğu ülkedeki ekonomik konum, enflasyon bizleri de etkisinde bırakır.

Parayla ilişki bulunduğunu bildiğimiz ekonomiye kati bir tarif bu zamana kadar getirilememiştir. Ekonomi terimini kelime profilinde incelemek gerekirse Eski Yunancadan türemiş bir kelime olduğunu sizlere belirtmek isterim.

Eski Yunancada ekonominin anlamı nedir diye baktığımız zaman “ev idaresi” şeklinde bir anlam karşımıza çıkar. Kelimenin asıl olan kökenini ise Eski Yunancadaki “Oikonomia” kelimesidir.

Ekonomi Rehberi

Burada söylemek istediğim bir diğer konu ise yeni keşif ettiğim Ekonomi Rehberim adlı sitedir. Bu site gerçekten ekonomi hakkında güzel bilgiler veriyor.

Bence sizde ekonomi ile ilgileniyorsanız girip incelemenizi isterim. Sade ve hoş bir tasarıma sahip olan bu site sürekli güncel ve doğru bilgiler iletmektedir.

Size bu siteden bir kaç içerik aktarmak istiyorum;

Enflasyon Nedir? Döviz Kurları

Gerçekten güzel makaleler mevcuttur. Bir kere olsa bile girip bakmanızı tavsiye ediyorum.  Site hızlı ve dediğim gibi güncel bir sitedir. Yazarları gerçekten kaliteli çalışıyor.

Siteye girdiğimizde bizi güzel bir anasayfa karşılıyor ve ekonomi ile ilgili bir çok makale çıkıyor ve kalitesini görmek için birisine tıklayın, içeriğini okuyun derim.

ekonomi

Türkçe ekonomi kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. economy 

ekonomi

Türkçe ekonomi kelimesinin Fransızca karşılığı.
économie [la] 

ekonomi

Türkçe ekonomi kelimesinin Almanca karşılığı.
n. Ökonomik, Wirtschaft

Ekonomi Nedir Sorusuna Farklı Tanımlamalar

  • Para kullanılarak veya para kullanmadan, insanlar arasında yapılan değiş – tokuş işlemlerine neden olan faaliyetlerin incelenmesine ekonomi denir.
  • Ekonomi, servetin incelenmesi demektir.
  • İnsanların çeşitli mallar üretmek ve bu malları tüketmek üzere toplumun çeşitli üyelerine bölüştürmek için kıt veya sınırlı üretim kaynaklarını hangi biçimde kullandıklarının incelenmesi ekonomidir.
  • İnsanlığın üretim ve tüketim etkinliklerini nasıl düzenlediğinin incelenmesi ekonomidir.
  • Ekonomi, insanı, günlük geçim ihtiyacını kazanırken ve yaşamdan keyif alırken inceler.

Bu yazımda ekonomi ile ilgili bir siteyi size önerdim sizden ricam siteye girip güzel bilgiler öğrenmeniz hepinize teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,

İbrahim ŞEN.

Etiketler

İbrahim ŞEN

Asıl sanat ağaçtan sandalye yapmak değil, elma yapabilmektir.

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ben robot değilim: *

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı