SEO

Backlink’in Faydası Var mıdır?

Backlink’in Faydası Var mıdır?

Backlink başka bir siteden resim veya link yoluyla alınan bir tür link alma işlemdir. Backlink’ler İnternet sitenizin arama motorları tarafından gözünde büyümesini sağlar.

Birde Backlink kendi arasında ikiye ayrılır bunlar ise dofollow ve nofollow‘dur. Dofollow yapısı arama motorlarına İnternet sitenizi takip etmesini söyler ve yükselmenizi sağlar fakat nofollow öyle değildir, İnternet sitenizi takip etmemenizi söylemiş olursunuz ve bir yükselme olmaz.Görebileceğimiz gibi dofollow yararlı olan bir link yapısıdır, nofollow ise zararlı değildir fakat İnternet sitenizde bir yükselme olmayacağı için işe yaramaz.

Nofollow Link Yapısı;

<a href="https://www.ibocum.com" rel="nofollow">İbrahim ŞEN</a>


Dofollow Link Yapısı;

<a href="https://www.ibocum.com" rel="dofollow">İbrahim ŞEN</a>

 

Backlink’in Faydası Var mıdır?

Backlink’in faydası kesinlikle vardır. Fakat Nofollow link yapısı olarak verilmemiş olması gerekli. Backlink faydalarını madde madde sırayalım hemen;

  1. Anahtar kelimeniz de çabuk yükselmenizi sağlarsınız.
  2. Arama motorlarının gözüne girersiniz ve değeriniz yükselir.
  3. Backlink’ler İnternet sitenizin bilindik bir site olmanızı sağlar ve bu da trafiğinizin yüksek olması demektir.Hepsini toparlayacak olursak İnternet sitenize aldığınız Backlinkler  bilindik sitelerden ve kaliteli bir şekildeyse belirlediğiniz anahtar kelimeniz de hızlı bir yükseliş sağlar ve İnternet sitenizin hızlı bir şekilde index almanızı sağlar ve bu da trafiğinizin artması demektir. Backlink’in faydaları bu kadar mı? Tabi ki değil fakat bu kadarının bilgisine sahibim.

Okuduğunuz için teşekkür ediyor ve işinize yaramasını diliyorum, Allah razı olsun.

Etiketler

İbrahim ŞEN

Asıl sanat ağaçtan sandalye yapmak değil, elma yapabilmektir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bilgilendirici bir makale olmuş. Bir çok kişi backlinkin yararlı olduğunu biliyor ama Nofollow – dofollow ilişkisini kuramamakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ben robot değilim: *

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı