genel

Aslında asgari ücretle geçinebilirsiniz!

Asgari ücret ile ibonun imtihanı

Çoktan beri bu konu hakkında bir şeyler yazmayı düşünüyordum fakat bir türlü nasip olmadı. Şimdi oturdum analiz yapa yapa bu yazıyı yazıyorum desem biraz yalan olur çünkü doğaçlama yazıyorum.

Öncelikle konumuz asgari ücret evet doğru bildiniz. Asgari ücret şuanda bildiğime göre tam olarak 2.020 TL civarında. Bu fiyatın bir şeylere yetmeyeceğini biliyorum fakat yazının devamını okursanız size bir taktik vereceğim çok rahat bir şekilde geçinebileceksiniz.

Aman İbocum Silivri soğuktur falan demeyin çünkü çok güzel ve yasal bir taktik 🙂 Peki bu gerçekten mümkün mü İbocum derseniz bence mümkün ama yine de siz bilirsiniz.

Şimdi genel olarak insanların isyanı şu şekilde. Bu para yetmiyor, ev geçinmiyor. Evde sürekli maddi sorunlar olduğu için hiç mutlu değiliz falan. İşte bende bu konuya bir son vermek için size taktiği veriyorum.

Asgari ücret ile geçinebilmek için taktik adımları;

  • 10 asgari ücret ile çalışan birilerini bulmak (akraba olabilir)
  • Ayda sadece 1 kere et yemeniz gerekiyor.
  • Akşamları lütfen ışıkları açmayın hem içeriyi izlemesinler hem de tasarruf.
  • Kalorifer veya doğal gaz falan unutun lütfen pazara gidip battaniye alıp sarılıp oturabilir veya yatabilirsiniz.
  • Bol bol ekmek yiyebilirsiniz ve unutmayın kesinlikle suyu musluktan içiyorsunuz.
  • İşte ben hafta sonu gezmek istiyorum çocukları falan gezdireyim yok arkadaşlar evinizde oturun.
  • Ha bu arada çocuk falan dedim de sakın diyeyim çocuk yapmaya kalkmayın.
  • Araba falan unutun Allah boşuna ayak vermemiş her yere yürüyün.
  • Park, bahçelerde yatabilirsiniz.

Bu taktikler çok gizlidir arkadaşlar okuduktan sonra lütfen geçmişi falan temizleyin. Çünkü gizli bir araç ile yazdım ve imha ettim.

Eğer sizde tamı tamına 2020 TL milyon ile geçinmek isterseniz verdiğim taktiklere uyabilirsiniz. Eğer uymam diyorsanız canınız sağ olsun. Bu arada sigarayı bırakmanız gerekiyor. Çünkü biliyorsunuz sigara almayıp para toplayan çoğu kişi araba almadan Allah muhafaza vefat ettiler.

Bu bir şaka değildir! Kitap okuyabilirsiniz. Ama gidip satın almayın kütüphaneler de var. Boşuna para vermeyin ki ay sonunu getirebilin. Valla vereceğim taktikler bu kadar.

Sayın okurlarım lütfen canınızı sıkmayın çünkü en azından bizim gibi olmayan zengin insanlar lüks arabalar ile geziyor ya da vazgeçtim canımızı sıkabiliriz. Şaka bir yana gerçekten canınızı sıkmayın, zenginlerin parası varsa bizimde Allah’ımız var.

Etiketler

ibrahim şen

ibrahim şen, ibocum.com‘un kurucusudur. Yazmış olduğu blog yazıları yanı sıra ürettiği içeriklerle sektöre katkı sağlamayı hedeflemiştir.

2 Yorum

  1. İbocum, 1 bir ay dediğin şeylere uydum ama bir sorun oldu hasta oldum simdi doktara gidiçem dua ediyorum fazla tutmaz, bence 1 kural daha yazmalısın hasta olmasınlar , ez meyve ama çok çeşitlerinden yesinler . Hadi eyw.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı